[email protected] +90 (216) 326 57 00

ISO 20700 STANDARDI & Yönetim Danışmanı Alanında Bilmeniz Gereken 7 Önemli Adım

En İyi Yönetim Danışmanı Nasıl Bulunur ?

Tedarikten muhasebeye kadar her şeyi ele almak için her türlü çalışanı işe aldınız. Sistemleri optimize etmek ve verimliliği belirlemek için üretim ekiplerine güveniyorsunuz. Ancak, yönetici seviyesinde yardıma ihtiyacınız olduğunda ne yaparsınız?

Yönetim danışmanları, yönetim sistemlerinizin hemen hemen her alanında bakış açıları, tarafsız analizler ve özel destek sağlayabilir.

BT’den PR’ye İK’dan sistem optimizasyonuna kadar, şirket içi yöneticileriniz benzersiz (ve geçici) bir zorluğun üstesinden gelmek için belirli becerilerden yoksun olduğunda dışarıdan yardım getirin. Tabii ki, tam zamanlı yöneticilerin zayıf noktalarını ve iş kalitesini  deneyimi ile, devam eden zorlukları ele almalısınız.

Peki, yönetim danışmanlığı nedir ? Büyümenin bu aşamasında işiniz için doğru mu? Eğer öyleyse, ne tür bir yönetim danışmanı işe almalısınız ?

1.Temelleri öğrenin: Yönetim danışmanı nedir?

Dış yardım arayan bir yönetici olarak, danışmanı işe almadan önce ne elde ettiğini bilmek istersiniz. Yani, bir danışman ne yapar?

Proje yönetimi gözetimi veya çok farklı türde bir yönetim danışmanlığı uzmanlığı sağlamak için birine ihtiyacınız olabilir. Unutmayın, daha önce ele almadığınız bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda dışarıdan yardım almanız mantıklıdır.

Tekerleği yeniden icat etmek yerine, daha önce defalarca tecrübe etmiş kişiler ile durumunuzu değerlendirin. Mevcut durumunuzu ele almak için doğru danışmanı bulduğunuzda büyük bir yatırım getirisi göreceksiniz.

2.Kendinize sorun: Yönetim danışmanına ihtiyacınız var mı?

Büyüyen organizasyonunuzu hareket ettirmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Ama, her bir ürün veya maddeden fazlasıyla almak istiyorsunuz. Muhtemelen şunu merak ediyorsunuz: “Bir yönetim danışmanı bunları nasıl uygulanabilir bir yatırım yapar? Bu kaynakları günlük operasyonlarımıza geri kazandığımda, şirketim daha fazla para kazanamaz mıydı? ”

Yönetim danışmanları sadece projeleri kolaylaştırmaz; Çok çeşitli kurumsal zorlukları üstlenirler.

Örneğin, büyük bir değişim zamanı geldiğinde yeniden yapılandırma yapabilmek için yönetim danışmanı arayışlarınız başlayabilir. Büyük çaplı, şirket çapında bir teknoloji sistemleri yükseltmesine yatırım yapmak istediğinizde bir BT danışmanı arayabilirsiniz. Yönetim yapılarınızı büyük bir skandaldan sonra yenilemek için yasal, halkla ilişkiler ve İK becerileriyle bir iş danışmanına güvenebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kendinize sorun: “Süreç ile ilgili dışarıdan destek almak için danışmana ihtiyacım var mı? Eğer öyleyse, acil ihtiyaçlar için ne tür bir danışman doğrudur? ”