[email protected] +90 (216) 326 57 00

EĞİTİMDE BEDEN DİLİ

SUNUM DURUŞU

Sunum duruşu, ergonomik olarak en rahat edebileceğiniz, uzun süre ayakta kalmanızı ve konuşmanıza rağmen enerjinizi en ekonomik şekilde kullanmanızı sağlayacak duruş şeklidir. Ayaklarınız omuz genişliğinizde açılmış ve yan yana olacak şekilde, kollarınız iki yanınızda serbest, dik bir şekilde durun. Omuzlarınızı serbest bırakın. Okumaya Devam Et

MİZAH, KOMİKLİK VE GÜLMEK

“Yalnızken ya da başkalarıyla birlikteyken gülün. Karşılaştığınız güçlüklere komik yönlerini dikkate alarak bakarsınız, kendinizi o güçlüğün içinde değil dışında bulursunuz ve güçlük doğuran probleme ve hatalarınıza daha değişik bir açıdan bakma imkanına kavuşmuş olursunuz.

Böylece hatalarınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Hataları anlamak onları düzeltmek için ilk adımı atmak demektir.

Okumaya Devam Et

KURUMSAL ATALET

Kurumsal Atalet Nedir ?

Atalet, “atıl” kökünden gelir. Fizik biliminde “eylemsizlik hali” demektir. Nesnelerin iki temel durumundan /atalet hali ve hareket hali) birini ifade eder.

Kurumsal atalet, bir organizasyonun amaç ve fonksiyonlarını yerine getirmek için harekete geçerken ve kurum dışında gelişen durumlara tepki verirken geç kalması, yavaş olması, rakiplerinin gerisinde kalmasıdır.

Okumaya Devam Et

Krizin Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Olumlu etkilerinden başlayalım;

  • Yeni pazar arayışları yaratır,
  • Yarım kalan projelerin devam etmesini sağlar,
  • Kara geçme düşüncesi ağırlık kazanır,
  • Dış pazarlara açılma gereği doğar,
  • Maliyetlerde tasarrufun önemi ortaya çıkar,
  • Dış çevreyle iletişim artar,
  • Kriz deneyimi kazanılır, ekip çalışması güçlenir,
  • Yöneticiler ve çalışanlar arasında yakınlaşma sağlanır,
  • Kalitenin önemi anlaşılır
  • Son olarak çalışanlar işlerinin önemini anlar.

Okumaya Devam Et

ISO 22301 İŞ SÜREKLİLİĞİ, ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ VE ISO 31000 RİSK YÖNETİMİ

İş Sürekliliği ve Siber Güvenlik 
Siber güvenlik ve iş sürekliliği yönetimi arasındaki bağlantı, ilk olarak risk analizi aşamasında ve ikincisi iş sürekliliği planlarının geliştirilmesi sırasında, acil durum prosedürlerimiz.
İş sürekliliği planının geliştirilmesinin başlangıcında, siber güvenlik uzmanları, kritik görevlerin yerine getirilememesine veya kritik verilerin kaybolmasına neden olabilecek potansiyel tehditler ve potansiyel riskler konusunda çok önemli bilgiler sağlayabilir.

Okumaya Devam Et

ISO 31000 – Risk Değerlendirmesi ve Proje Yönetimi

Bir proje, belirli bir hedefe ulaşmak için belirli bir dizi kaynağa, sabit bir süreye ve maliyete ulaşmayı amaçlayan birbiriyle bağlantılı görevler kümesidir.

Her proje görevinin belirli zaman çizelgelerine ve çıktılara sahip olduğu göz önüne alındığında, her zaman gerçekleşmesi beklenen riskler olarak kabul edilen ve projenin başarısını etkileyecek belirsizlikler vardır.

Okumaya Devam Et

SU AYAK İZİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER..

SU AYAK İZİ ve ISO 14046 NEDİR ?    

Buharlaşma da dahil olmak üzere, kuruluşların ürün, hizmet ve süreçlerinin tüm yaşam döngüsünde kullanılan temiz su kaynaklarının kullanım miktarının ölçümüdür.

Su ayak izi yalnızca su hacmini değil, aynı zamanda kullanılan suyun türünü (yeşil, mavi, gri), ne zaman ve nerede kullanıldığını da gösterir. Okumaya Devam Et