Tedarik Zinciri Yönetimi İç Tetkik Eğitimi

Tedarik Zinciri Yönetimi İç Tetkik Eğitimi

TTM Istanbul

Eğitim Hakkında

Kuruluşun, Tedarik Zinciri Güvenliği ile ilgili faaliyetlerini diğer yönetim sistemleri ile aynı çatı altına alarak, tedarik zinciri risklerinin etkin yönetilmesini ve Uluslararası bir standart olan ISO 19011 standardı, yönetim sistemlerinin tetkiki konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir ayrıca katılımcılara 2.taraf denetimleri (örneğin tedarikçi denetimleri) gerçekleştirebilecek temel yetkinlikleri de kazandırılması amaçlanmaktadır.

Konu ile ilgili temel teorik bilgiler sunum ile katılımcılara aktarılmaktadır. Teorik bilgilerin daha kolay anlaşılabilmesi için katılımcı sektörlerine uygun örneklemeler yapılmaktadır. Katılımcıların uygulama becerisi kazanabilmesi ve öğrendiklerini günlük iş hayatına aktarabilmesi için tartışma konuları ve grup çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Eğitim, tamamen interaktif bir şekilde gerçekleştirilmekte; katılımcıların aktif katılımı sağlanarak hem konuların daha iyi anlaşılması sağlanmakta, hem de tecrübe paylaşımı sağlanmaktadır.

Neler öğreneceksin?

Tedarik zinciri ve güvenliği temel kavramlar ve tanımlar
Tedarik Zinciri Yönetim Sistemi kapsamı
Kontrol ve değerlendirme
Pratik çalışmalar
TS EN ISO 19011 Standardının Tanımı
Tetkikin Faydaları
TS EN ISO 28000 Standardı Maddelerinin Tetkik Görevlisi Gözüyle Yorumlanma
Tetkik Çeşitler ve Tetkikin Yönetimi, Tetkikin Planlanması
Tetkik Görevlisi Sorumlulukları
Soru Listelerinin Hazırlanması, Tetkikin Sonuçlandırılması ve Rapor Yazımı
Düzeltici Faaliyet ve Aksiyon Planları Hazırlama
Pratik ve Örnek Çalışmalar

Kimler katılmalı?

  • Şirket içerisinde ISO28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemlerinin iç denetimlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesinden sorumlu çalışanlar ve yöneticiler bu eğitimden fayda sağlayabileceklerdir.

Your Instructors

TTM Istanbul

0/5
82 Eğitimleri
0 Reviews
3 Students
See more